Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dnia 06 maja 2013r. w Szkole Podstawowej w Goździe odbyła się akademia z okazji 222-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez Joannę Kubalską. Uczennice klasy VI aktywnie wzięły udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego ,,Mazurka Dąbrowskiego". Następnie narratorki w krótkim opowiadaniu przypomniały historię, w której rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski.

Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów tego święta, była przedstawiona scenka, w której uczennice zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Na scenie pojawił się duch przeszłości, który opowiedział o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie uczennice klasy VI wykazały swoje umiejętności wokalne w piosence: "Witaj majowa jutrzenko" oraz recytatorskie w wierszu pt. "Trzeci Maja". Na koniec uczennice - Klaudia Jasińska i Marcelina Pawłowicz zaśpiewały utwór pt. "Jak długo na Wawelu."

Aktorzy zostali nagrodzeni brawami, a pani dyrektor Urszula Wilkosz podziękowała uczniom za występ.