Apel z okazji Dnia Unii Europejskiej

17 maja 2013 roku odbył się apel z okazji Dnia Unii Europejskiej. Uroczyste obchody rozpoczęto odśpiewaniem hymnu "Oda do radości" Ludwika van Beethovena. Uczniowie klas IV - VI zaprezentowali informacje na temat instytucji i symboli Unii Europejskiej, ciekawostki i korzyści wynikające z członkowstwa. Nie zabrakło jednak akcentu patriotycznego. Każdy kraj ma przecież swoje korzenie: mowę, dzieje, kulturę, hymn, godło, co stanowi o jego tożsamości narodowej. " Kto ty jesteś? Polak mały"…- dumnie wyrecytowała uczennica klasy pierwszej Julia Pankiewicz. Całość występu uświetniły piosenki wykonane w języku niemieckim, angielskim, hiszpańskim i oczywiście ojczystym. Apel wraz z uczniami przygotowali opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego pani Agnieszka Chrząszcz i pan Paweł Karpiński.