Dzień Głośnego Czytania

W Polsce Dzień Głośnego Czytania ma już dwunastoletnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i przypada na 29 września. Ów dzień stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak:

W dniach 1 - 2 października 2013 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia czytelnicze w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania. W ramach akcji uczennice klasy VI Agata Gruba, Róża Jankiewicz, Klaudia Wikło i Zuzanna Korus zaprezentowały piękne czytanie fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Krzyżacy". Uczniowie klas starszych z zainteresowaniem słuchali o zwyczajach średniowiecznych wplecionych w losy sienkiewiczowskich bohaterów. Uczniowie klas młodszych mieli okazję posłuchać i zobaczyć ilustracje nowych, pięknych książek zakupionych do biblioteki szkolnej. Największą ciekawość wśród dzieci wzbudziły klasyczne polskie rymowanki i bajka "Wilk i siedem koźlątek". Piękne czytanie dla najmłodszych uczniów przygotowały dziewczęta z klasy V, uczęszczające do Koła Przyjaciół Książki: Bator Natalia, Borowiec Katarzyna, Kargul Małgorzata, Moskal Weronika. Chętni uczniowie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym związanym tematycznie z Dniem Głośnego Czytania pt. "Stwórz ilustrację do wysłuchanej bajki". Prace konkursowe wykonane techniką dowolną i w dowolnym formacie można składać do Biblioteki szkolnej do dnia 16 października 2013 roku. Przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do udziału!