Muzeum dla Przedszkolaka

13 listopada uczniowie klasy I oraz "Zerówki" wraz z Wychowawcami i Rodzicami uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Diecezjalnego w Kielcach.

Najpierw dzieci z wielką uwagą przyglądały się wystawie i śmiało odpowiadały na pytania oprowadzającej ich pani Magdy.

Następnie uczestniczyły w jesiennych warsztatach plastycznych i z wielką radością i zaangażowaniem tworzyły prace pt: "Jeżyk" z kolorowych liści.

Potem przyszła kolej na zabawę z puzzlami - maluchy doskonale dały sobie z nimi radę! Okazało się również, że dzieci świetnie radzą sobie z trudniejszymi zadaniami - mając miniaturowe reprodukcje obrazów odnajdywały je na ekspozycji.

Po wyjściu z muzeum dzieci udały się spacerem przez ulicę Sienkiewicza na zasłużony posiłek. Dodatkową atrakcją był przejazd do Kielc jak też z powrotem autobusem linii 202.

Dzień upłynął w miłej atmosferze a wszystkim uczestnikom dopisywał humor.