Tuwim dzieciom

W piątek 22 listopada 2013 roku odbyło się przedstawienie pt. "Tuwim dzieciom" Obejrzeli je wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkola.

Zgromadzonych powitała uczennica Patrycja Pedryc, która przypomniała fakt, że rok 2013 jest Rokiem Juliana Tuwima. Kolejnym punktem była piosenka pt "Jedzie pociąg z daleka", którą młodzi artyści zabrali nas w podróż po wesołych wierszach Juliana Tuwima. W rolę maszynisty wcielił się Mateusz Wróblewski, który wspaniale poprowadził wszystkie "wagoniki". "Pociąg" otrzymał gromkie brawa. Następnie uczniowie recytowali znane i lubiane wiersze wspomnianego autora takie jak: "Lokomotywa" , "Zosia Samosia", "Okulary", "Kotek", "Ptasie radio", "Abecadło", "Słoń Trąbalski". W jego rolę wcielił się uczeń Adrian Toporek. Swą postacią zachwycił publiczność. Gwóźdż programu stanowiła inscenizacja teatralna wiersza pt. "Rzepka". Wyrywanie tytułowego warzywa przez coraz to więcej postaci ogromnie podobało się publiczności, a efekt końcowy, czyli wyciągnięcie rzepki i przewrócenie się aktorów sprowokowało gromki śmiech. Całość występu uświetniły stroje i dekoracja sali gimnastycznej. Ostatnim punktem programu była piosenka pt. "Tańcowały dwa Michały" (z tekstem Juliana Tuwima") odtworzona z płyty CD. W rolę tytułowych - tańcujących Michałów, wcielili się uczniowie Jakub i Artur Głogowscy, którzy perfekcyjnie zakończyli całość przedstawienia. Młodzi artyści włożyli całe serce w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

Wszyscy świetnie się bawili. Wiersze Juliana Tuwima są klasyką polskiej literatury dziecięcej a ich wartość zawsze będzie ponadczasowa.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V oraz członkowie Koła Przyjaciół Książki pod kierunkiem pani bibliotekarki Agnieszki Chrząszcz.