Owoce w szkole

14 listopada w naszej placówce gościli przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Kielcach. W ramach kampanii promującej zdrowe produkty oraz kształtowania właściwych nawyków żywieniowych uczniowie obejrzeli interesującą prezentację multimedialną.

Cykl skierowany do uczniów klas I – III pod hasłem ”I dziewczyny i chłopaki pragną poznać życia smaki” obejmował również warsztaty kulinarne. Dzieci w grupach pod okiem szefa kuchni pana Pawła przygotowały koreczki, sałatkę owocową i kanapki. Wszystkim smakowały apetyczne, kolorowe i własnoręcznie przygotowane potrawy.

Na zakończenie uczniowie otrzymali plany lekcji, odblaski w kształcie jabłka, gruszki i puzzle z logo programu „Owoce w szkole”.