Jabłko kontra papieros

W dniu 21 listopada 2012 r. Pedagog szkolny wraz z uczennicami klasy VI naszej szkoły przygotowali akcję profilaktyczną pod nazwą „Jabłko kontra papieros” z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Tego dnia podczas dnia otwartego dla rodziców, każdy z nich otrzymać jabłko oraz ulotki informacyjne o szkodliwości palenia. Dziewczęta zachęcały rodziców do zdrowego stylu życia i uświadamiały im jak wiele szkodliwych związków chemicznych zawierają papierosy i jak to wpływa na organizm człowieka.

Uczniowie wspólnie z pedagogiem p.Justyną Gil w Zespole Szkół w Goździe przygotowali również gazetkę profilaktyczną dotycząca szkodliwości palenia oraz dekorację z jabłek. Akcja profilaktyczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.