Wykaz lektur Szkoły Podstawowej w Goździe
na rok szkolny 2016/2017

KL. II

  1. Hans Christian Andersen, „Brzydkie kaczątko”
  2. Jan Brzechwa, „Brzechwa dzieciom”
  3. Jan Brzechwa, „Żaba”
  4. Jan Grabowski, „Puc, Bursztyn i goście”
  5. Maria Krüger, „Karolcia”
  6. Joanna Kulmowa, „Wiatr północny”
  7. Joanna Kulmowa, „Zimno - ciepło”
  8. Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”
  9. Hugh Lifting, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
  10. Alan A. Milne, „Kubuś Puchatek”
  11. Maciej Orłoś, „Tajemnicze przygody Meli”
  12. Stanisław Pagaczewski, „Porwanie Baltazara Gąbki”
  13. Charles Perrault, „Czerwony Kapturek”
  14. Małgorzata Strzałkowska, „Zielony i Nikt”
  15. Julian Tuwim, „Warzywa”

KL. III

  1. Mira Jaworczakowa, „Oto jest Kasia”
  2. Janusz Korczak, „Król Maciuś Pierwszy”
  3. Hans Christian Andersen, „Dzikie łabędzie”
  4. Jan Brzechwa, „Grzyby”
  5. Stefania Wortman, „U złotego źródła”
  6. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, „Siedmiu Wspaniałych i sześć innych nie całkiem nieznanych historii”
  7. Wiera Badalska, „Ballada o uprzejmym rycerzu”
  8. Jan Brzechwa, „Przygody rycerza Szaławił”
  9. Roman Pisarski, „O psie, który jeździł koleją”
  10. Maria Krüger, „Dar rzeki Fly” (wybrane baśnie i legendy)
  11. Gianni Rodari, „Historyjki o Alicji, która ciągle wpadała w kłopoty”
  12. Ludwik Jerzy Kern, „W królestwie kotów, Łapy pióra i rymów cała fura”
  13. Ignacy Krasicki, „Lew i zwierzęta”
  14. Iwona Chmielewska, „Pamiętnik Blumki”
  15. Joanna Papuzińska, „Asiunia”
  16. Wanda Chotomska, „Dzieci pana Astronoma”

KL. IV

  1. Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe, „Mikołajek”
  2. Clive Staples Lewis, „Opowieści z Narnii”
  3. Jan Brzechwa, „Akademia Pana Kleksa”
  4. Carlo Collodi, „Pinokio”

KL. V

  1. Ferenc Molnar, „Chłopcy z Placu Broni”
  2. Joanna Olech, „Dynastia Miziołków”
  3. Henryk Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy”
  4. Astrid Lindgren, „Bracia Lwie Serce”
  5. Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”
  6. Mark Twain, „Przygody Tomka Sawyera”

KL. VI

  1. Irena Jurgielewiczowa, „Ten obcy”
  2. Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy”
  3. Frances Hodgson Burnett, „Tajemniczy ogród”
  4. Stanisław Lem, „Bajki robotów”
  5. Moony Wicher, „Dziewczynka z szóstego księżyca”
  6. Alfred Szklarski, „Tomek w krainie kangurów”
Wstecz