Projekt „PSZCZOŁA”

W kwietniu i maju, przedszkolaki z grupy młodszej i starszej, dowidziały się wielu informacji na temat życia pszczół, dzięki zajęciom prowadzonym metoda projektu pod nazwa „Pszczoła”. Na początku grupa Krasnali stworzyła siatkę pojęciową, na której znalazły się informacje co wiemy, a czego chcielibyśmy się dowiedzieć o pszczołach. Kolejnym etapem była wycieczka do pasieki Pana Wiesława Pawelca, rozmowa z pszczelarzem oraz obserwacja pszczół w naturalnym środowisku. W przedszkolu, dzieci oglądały również albumy przyrodnicze, poszukiwały informacji w encyklopediach i czasopismach. Z zaangażowaniem wykonywały również prace plastyczne związane z pszczółkami, śpiewały piosenki oraz bawiły się w zabawy związane z tematem projektu. Słuchały również bajki czytanej przez Pana pszczelarza, gdzie oczywiście jedną z bohaterek była pszczoła. Dzieci nie zapomniały także o spróbowaniu efektu pracy pszczół – pysznego miodu.

Praca metoda projektu dostarczyła dzieciom wielu wrażeń oraz zainteresowała je poszukiwaniem wiadomości na interesujące tematy.

Dziękujemy Panu Pszczelarzowi za zaangażowanie i wspaniałe przekazywanie dzieciom wiadomości o pszczołach.

« z 3 »