Szkoła

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
odbywał się pod hasłem
„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Podczas tegorocznych obchodów chcieliśmy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Również nasza szkoła, po raz kolejny, uczestniczyła w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy VIII Amelia Waseńczuk, Natalia Bracha oraz Bartłomiej Saletra wraz z nauczycielem informatyki przez cały dzień prowadzili warsztaty dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa w sieci. Najmłodsi obejrzeli edukacyjną serię „Owce w sieci”, rozmawiali, rozwiązywali zagadki związane z tematem oraz wykonywali pracę plastyczną „Moja owca w sieci”. W klasach starszych przeprowadzono warsztaty dotyczące zagadnień cyberprzemocy, hejtu i innych zagrożeń. Zajęcia z bezpieczeństwa w sieci nie są obce naszym uczniom i w ciągu roku szkolnego tematyka ta poruszana jest wiele razy.

Skip to content