Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Zaopatrzyli oni swoje dzieci w zdrowe i kolorowe produkty potrzebne do przygotowania śniadania.

Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.

Skip to content