Szkoła

Śpiewam dziś dla Ciebie Ojczyzno

Śpiewam dziś dla Ciebie Ojczyzno

10 listopada 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości.
O godzinie 11.05 cała społeczność przedszkolna i szkolna  zebrała się w sali gimnastycznej, by o 11.11 uroczyście odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach   ogólnopolskiej akcji
„Szkoła do Hymnu”. Następnie rozpoczęliśmy uroczysty koncert piosenek i pieśni patriotycznych pod hasłem
„Śpiewam dziś  dla Ciebie Ojczyzno”.

Każda klasa przygotowała wybrany przez siebie utwór. Wśród wykonywanych kompozycji znalazły się: „Szara piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony”. Dzieci z naszego przedszkola zaśpiewały „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Piosenkę małego patrioty”. Powołana na ten koncert grupa wokalna w składzie: Nikola Wiśniewska, Julia Drogosz, Izabela Brzezińska, Maria Fąfara, Alan Zaręba, Patryk Gajda, wykonała utwory: „Co to jest Niepodległość?”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?” – solo Maria Fąfara, „Jest takie miejsce – Polska”. Uczennica klasy ósmej – Lena Frątczak, zaśpiewała wzruszającą pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”, a cała klasa ósma zaprezentowała przepiękną pieśń „Niepokorna , Niepodległa”, czym skradła serce publiczności.

Ideą naszego koncertu było to, by wszyscy zaangażowali się w obchody tego pięknego święta: od trzylatka do czternastolatka. Wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły również włączyli się we wspólne śpiewanie. Miłości do Ojczyzny trzeba uczyć dzieci od najmłodszych lat i przez całe życie. Wszyscy wspaniale przygotowali swoje utwory, i co najważniejsze, zaśpiewali jest prosto z serca. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i słodki upominek za występ. Koncert był piękny, wzniosły i wzruszający.

P.S.
Dokumentację fotograficzną naszej uroczystości sporządziła uczennica klasy VIII Maria Gil, debiutując w roli fotoreportera. Brawo!

Skip to content