Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

     „Miś jest mały i puchaty
     Miś jest fajny i kudłaty
     Miś jest gruby jak ta kula
     Misia zawsze się przytula”.

Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

W dniu 25 listopada 2021 r. dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.   

 Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, brały udział w zabawach ruchowych,  wykonywały prace plastyczne na koniec zabrały misie na krótki spacer.

 Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

Skip to content