Szkoła

Photon

Photon

Photon to pierwsza na świecie zrobotyzowana zabawka, która rozwija się razem z dziećmi. Dzieci najlepiej uczą się poprzez eksperymenty, a Photon został stworzony do tego celu. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości mamy je i my. Trzy sympatyczne robo zwierzaczki skradły serca uczniów naszej szkoły. Ktokolwiek je pozna chce umieć się nimi posługiwać. Dzieci mogą programować swojego Photona za pomocą tabletu lub smartfona za pomocą kodowania fotonowego, które korzysta z tego samego interfejsu, co Google Scratch lub Blockly. Jednak język programowania w aplikacji mobilnej Photon Coding jest uproszczony, aby był odpowiedni dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia dziecka. Oprócz tego że miło wyglądają i są łatwe w obsłudze mogą brać udział w rozwoju informatycznym, matematycznym, kreatywności, pracy w grupie i rozwiązywaniu problemów, uczniowie rozwijają kompetencje wymagane na współczesnym rynku pracy w przyjemny sposób.                      
Uczniowie mogą zobaczyć i przetestować, jak technologie działają w praktyce, co przekłada się na bardziej świadome korzystanie z nich.
Pracując z zestawem, uczniowie rozwijają swoje zdolności twórcze, tworzą algorytmy sztucznej inteligencji i uczą się o jej zastosowaniach w prawdziwym życiu.

Zdjęcia przedstawiają zajęcia z wykorzystaniem Photonów w klasie szóstej. Uczniowie zapoznawali się z aplikacją PhotonEdu, testowali różne funkcje, programowali dowolne ścieżki i zadania. Czas pracy z robotem minął bardzo szybko i chętnych do następnych spotkań z nimi nie brakowało. Na pewno spotkamy się znów.

Skip to content