Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

W naszej Szkole Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł 21 lutego. Od rana uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów sieci. Maluchy oglądały cykl bajek edukacyjnych „Owce w sieci” a potem rysowały to, co najbardziej utkwiło im w pamięci. Wraz z prowadzącymi wolontariuszkami z klasy ósmej szczegółowo omawiały wszystkie zasady bezpieczeństwa. Uczniowie klas 4- 6 przypominali sobie zasady pracy i rozrywki w sieci, dzięki przygotowanej prezentacji i podsumowywali wiedzę za pomocą kart pracy. Natomiast klasa ósma, jako już „weterani” tematu na terenie szkoły, uczestniczyli w lekcji on-line – „Cyfrowy ślad – ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł”.

Rodziców naszych uczniów zachęcamy do zapoznania się z zasobami strony https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-doroslych.html, to skarbnica wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

Skip to content