Szkoła

Sejm -wycieczka

Sejm -wycieczka

12 kwietnia, na zaproszenie wiceministra spraw zagranicznych Pana Piotra Wawrzyka, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP w Warszawie. Pod opieką pani przewodniczki obejrzeliśmy makietę ukazującą budynki Sejmu, a następnie przeszliśmy do Sali Posiedzeń Sejmu. Tam spotkaliśmy się z Panem Ministrem, który opowiedział nam o swojej pracy. Następnie obserwowaliśmy przebieg obrad sejmowych, podczas których zostaliśmy powitani przez marszałka Sejmu Pana Ryszarda Terleckiego. Mieliśmy możliwość zrobić pamiątkowe zdjęcia zasiadając w ławie sejmowej. Zwiedzanie Sejmu zakończyliśmy w sejmowej stołówce, gdzie zjedliśmy smaczny obiad.

W trakcie wycieczki zwiedziliśmy również Muzeum Życia w PRL – poświęcone życiu codziennemu w czasach komunizmu. Zobaczyliśmy różnorodne towary i pokoje umeblowane w stylu minionej epoki. Lepiej zrozumieliśmy historię tego okresu i poczuliśmy jego klimat.

Na zakończenie naszej przygody w stolicy udaliśmy się na taras widokowy na Lotnisku Chopina w Warszawie, z którego obserwowaliśmy startujące i lądujące samoloty. Do Gozdu wróciliśmy wieczorem zadowoleni z miło przeżytych chwil.

Skip to content