Przedszkole

10 Października Dzień Drzewa

10 Października Dzień Drzew

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Z okazji tego święta odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia związane z tematyką drzew. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wyjątkowych gości – Panią Dyrektor naszego Przedszkola oraz Pana Wójta Gminy Łączna.
Dzieci z grupy Żabki i Zuchy poprzez zabawę poznały rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.Przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczną ,,Jesienne drzewo,, odbijając swoją rączkę jako liście. W czasie zabaw w ogrodzie przedszkolnym oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści oraz przytulały się do nich. Przyjście jesieni, obchody Dnia Drzewa były wspaniałą okazją do posadzenia drzewka  w naszym ogrodzie. Dzieci przy pomocy zaproszonych gości zrobiły to z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, zobowiązując się do obserwowania jego wzrostu i dbania o nie każdego dnia. Wspólne zabawy, wykonanie pracy plastycznej, sadzenie drzewka były świetną okazją do integracji przedszkolaków oraz wspaniałą lekcją przyrody.

Skip to content