Szkoła

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania​

„Miłość do Ojczyzny masz w swoim sercu” – pod takim hasłem 28 września odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Spotkanie to podzielono na dwie części. W pierwszej połowie, chętni uczniowie klasy drugiej i czwartej, czytali wiersze Władysława Bełzy, w drugiej wybrane uczennice z klas starszych przedstawiły fragmenty książki „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera oraz wiersze patriotyczne Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Gajzlera i Tadeusza Różewicza. Wybór lektury na ten dzień nie był przypadkowy. Spotkanie komponowało się z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Treści przekazane we wspomnianych utworach najkrócej ująć można w pięknym, tradycyjnym i wzniosłym haśle naszych pradziadów walczących o wolną Polskę: „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się od najmłodszych lat, dlatego w zajęciach uczestniczyły także dzieci z naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy wszystkim czytającym i słuchaczom za aktywny udział w spotkaniu i zachęcamy do poznawania polskiej poezji patriotycznej oraz książki „Dywizjon 303”. Zachowujmy pamięć o bohaterach, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Organizatorzy:
Agnieszka Chrząszcz,
Aneta Paryska

« z 2 »
Skip to content