Szkoła

Zimowisko

Zimowisko

Dwa tygodnie ferii zimowych 2019 dobiegły końca, jednak uczestnicy zimowego wyjazdu w góry, na pewno zapamiętają go na długo.

Wśród cudownej zimowej scenerii uczniowie naszej Szkoły spędzili pięć dni ferii 2019. W tym roku wyruszyliśmy 14 stycznia, w poniedziałek rano. Podróż do Zakopanego szybko minęła i po godzinie 15 powitały nas olbrzymie zaspy śniegu w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego.

Zaskoczeni byliśmy, że białego puchu jest aż tyle. Nasz pensjonat okazał się miłym, przytulnym miejscem z domową atmosferą i pysznym jedzeniem, szybko wszyscy się w nim zaaklimatyzowali. Przez kolejne dni bardzo dobrze nam się tam mieszkało.

Większość naszego czasu poświęciliśmy na korzystanie ze sportów zimowych. W dzień i wieczorem maszerowaliśmy dzielnie na pobliski stok, gdzie jeździliśmy na sankach, oponach a i na nartach był odważny. Wieczorami chętnie odwiedzaliśmy się w pokojach, wspólnie spędzaliśmy wolny czas korzystając z atrakcji w pensjonacie, urządziliśmy również konkurs talentów karaoke z bardzo profesjonalnym jury. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w koncercie kapeli góralskiej, dzięki której jeszcze bardziej poczuliśmy się częścią tej góralskiej rzeczywistości.

Oprócz atrakcji w Murzasichlu wiele miłych wspomnień mamy z samego Zakopanego. Czwarty dzień naszego pobytu spędziliśmy na wyjeździe do centrum Zakopanego. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę i z jej szczytu mogliśmy podziwiać cudowną panoramę Zakopanego i Tatr. Potem byliśmy jeszcze na Krupówkach, aby kupić pamiątki czy oscypki. Po powrocie do pensjonatu czekał na nas jeszcze jedna atrakcja – wieczorny kulig z pochodniami. W zimowej scenerii, nocą w świetle pochodni sunęliśmy przez las żegnając się już pomału z górami.

Ostatni dzień,jednak nie był tylko dniem powrotu do domu, przez cztery godziny korzystaliśmy z atrakcji i cieszyliśmy się urokami term w Bukowinie Tatrzańskiej i stamtąd ruszyliśmy do domu.Cali, zdrowi i w świetnych humorach powróciliśmy do domów.

Dziękujemy wszystkim za wspólny pobyt w miłej atmosferze.

« z 2 »
Skip to content