Szkoła

Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy Razem!

Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy Razem!

Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy Razem! przypadł w tym roku w dniu 5 lutego. Tego dnia uczniowie klasy VI zaangażowali się w przeprowadzenie we wszystkich klasach naszej Szkoły zajęć, konkursów i quizów dotyczących bezpiecznych zachowań w Internecie. Cała akcja odbyła się pod patronatem Polskiego Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Nasza inicjatywa została oficjalnie zgłoszona do konkursu DBI na najciekawszą akcję na Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Skip to content