II Europejska Gra Miejska

II Europejska Gra Miejska

W czwartek 9 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem Pawłem Karpińskim wzięli udział w II Europejskiej Grze Miejskiej w Kielcach w ramach obchodów Dnia Europy. Nasza drużyna z klasy ósmej o nazwie „Nieironiczni” w składzie: Klaudia Smulczyńska, Rokasana Borowiec, Jakub Dulny, Julia Kwiatkowska, Julia Chrzęszczyk mieli do wykonania kilka zadań, między innymi: rozwiązywanie rebusów, łamigłówek, łączenie nazw instytucji z przywódcami i zdjęciami gmachów, budowanie wieży Eiffla. Zadania czekały na uczestników w różnych zakątkach Kielc. Nasi uczniowie zwiedzili instytucje: Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Regionalne Centrum Wolontariatu, Galerię Echo, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Kielce, Radio Kielce. Zakończenie i wręczenie nagród odbyło się na Rynku. Nasza drużyna bardzo skrupulatnie przygotowywała się do zabawy, trzeba było wykazać się nie tylko wiadomościami na temat Unii Europejskiej ale także sprytem i szybkością w wykonywaniu poszczególnych działań. Udało nam się zająć III miejsce i pokonać wiele szkół z terenu całego województwa. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zgłoszenie się do konkursu i gratulujemy świetnego wyniku.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego:
p. Agnieszka Chrząszcz, p. Paweł Karpiński

 

Skip to content