Szkoła

Apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

30 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Uczennica klasy VIII wcieliła się w rolę babci, która opowiada swoim wnukom jak doszło do uchwalenia tej konstytucji, wyjaśnia kim jest patriota i jaka była droga Polski do wolności. Dialog przeplatany był wierszami recytowanymi przez uczniów klasy VIII, VII, pieśniami patriotycznymi: „Polskie Kwiaty” w wykonaniu Roksany Borowiec, chóru szkolnego „Witaj majowa jutrzenko” , Angeliki Rotszejn „Miejcie nadzieję” oraz uczennicy klasy I Marysi Fąfara „Hymn Konstytucji 3 maja”.

 

Skip to content