Ślubujemy!- pasowanie na uczniów klasy pierwszej

Ślubujemy!- pasowanie na uczniów klasy pierwszej

W dniu 10 października 2019 roku w Naszej Szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łączna p. Romuald Kowaliński, radni Rady Gminy, ks. proboszcz Wiesław Noga, Przewodnicząca Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

Dyrektor szkoły, Pani Urszula Wilkosz powitała zgromadzonych gości, a przede wszystkim pierwszoklasistów, bohaterów tej niecodziennej uroczystości.

Następnie pierwszoklasiści przedstawili przygotowaną specjalnie na tę okazję część artystyczną. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z ich ust padły obietnice dotyczące obowiązkowości, punktualności, poszanowania przyborów szkolnych oraz zasad zgodnego współżycia w zespole. Dzieci zaprezentowały też wiedzę na temat ojczyzny i bezpiecznego poruszania się po drodze. Zdały egzamin w stu procentach.

Uroczystą i bardzo oczekiwaną chwilą było ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszaki ślubowały uroczyście, że będą: pilnymi i obowiązkowymi uczniami, miłymi i dobrymi kolegami, zachowywać się w szkole i poza nią nienagannie oraz uczyć się tak aby w przyszłości wyrosnąć na mądrego i uczciwego człowieka. Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, a na buziach dzieci rysowały się wielkie emocje. Bohaterowie tego wydarzenia dowiedli swoją postawą, iż doskonale rozumieją słowa: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły”

Podniosłym momentem był obrzęd pasowania na ucznia, którego dokonała pani Dyrektor. Dotykała ramienia każdego pierwszaka dużym ołówkiem, który oznaczał przyjęcie do grona wielkiej szkolnej rodziny.

Następnie popłynęły życzenia. Miłe słowa skierowane do pierwszoklasistów popłynęły z ust Pani Dyrektor, p. Wójta, Państwa Radnych, księdza proboszcza oraz Przewodniczącej Rady Rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, słodycze od Rady Rodziców, upominki od rodziców i zaproszonych gości, a następnie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej dalsza część uroczystości przebiegała przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Na dalsze lata nauki w naszej szkole Pierwszakom życzymy aby szkoła była dla Was nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także „drugim domem”, w którym zawsze będziecie czuli się bezpiecznie, spotkacie się z życzliwością i zrozumieniem rówieśników i dorosłych oraz nawiążecie nowe przyjaźnie. Życzymy Wam wielu sukcesów szkolnych, pogody i uśmiechu, jak najwyższych ocen oraz wytrwałości w pokonywaniu wszystkich trudności jakie staną na Waszej drodze. Rodzicom dziękujemy za miłą współpracę i pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz życzymy aby każda radość i każdy sukces waszego dziecka był Waszą radością i Waszym sukcesem.

Skip to content