Święto Szkoły 2020

Święto Szkoły 2020

8 czerwca 2020 roku mija 25 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Goździe imienia Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego „Nurta”. Nasz Patron to wyjątkowa postać w historii Polski – Wielki Patriota. Urodził się 22 sierpnia 1909 roku. Jego losy to losy Żołnierza – tułacza. Po ogromnym poświęceniu dla naszego kraju, po zakończonych działaniach wojennych, niedoceniony, jak tysiące innych bohaterów, musiał uciekać z kraju. Przeżył życie z daleka od ukochanej Ojczyzny, za którą się bił, bez rodziny, bliskich, listownie dowiadywał się co się dzieje w Polsce. Samotnie zmarł nagle w Londynie 24 marca 1976 roku.

Społeczność naszej Szkoły co roku poprzez uroczystą Mszę świętą i akademię z udziałem zaproszonych gości wspomina i czci tego wspaniałego żołnierza. W tym roku,  ze względu na sytuację, nie możemy zorganizować obchodów Święta Szkoły. Uroczystość odbędzie się we wrześniu, jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne. Nie znaczy to jednak, że zapominamy o tym pięknym wydarzeniu w życiu szkoły. Wspaniałego Patrona wspominamy poprzez konkurs na „Najciekawszą prezentację multimedialną o Eugeniuszu Gedyminie Kaszyńskim „Nurcie””. Zachęcamy do obejrzenia tych prac oraz przypomnienie sobie burzliwego życiorysu naszego Bohatera, który zamieszczony jest na szkolnej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że na początku nowego roku szkolnego zabrzmi głośno w murach naszej szkoły hymn ku czci Patrona „Głos się niesie ulicami, zegar bije razem z nim… „Nurt Patronem naszej szkoły, dzielny partyzancki wódz.”

Uczniowie, którzy przygotowali prezentacje w ramach konkursu:

Paweł Skóra, Emil Jaguś, Kacper Rotszejn, Angelika Rotszejn, Bartłomiej Saletra.

Skip to content