Szkoła

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek, 2 października 2020 roku, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Historia tego  święta sięga 2001 roku i ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Chętni uczniowie z klasy trzeciej, należący do Koła Małego Czytelnika – Maria Fąfara i Wiktor Borowiec, zaprezentowali klasom I – III a później dzieciom z przedszkola (ze względów bezpieczeństwa zajęcia odbyły się w dwóch turach), piękne czytanie utworów „Franklin idzie do szkoły” oraz wierszy „Brzechwa dzieciom”. Zarówno starsze jak i młodsze dzieci, z zainteresowaniem słuchały przedstawionych tytułów. Po lekturze chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat roli książki w życiu człowieka. Mam nadzieję, że w równie miłej atmosferze spotkamy się za rok, obchody tego święta są już bowiem tradycją naszej szkoły.

Skip to content