Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo

„czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

 

Krótka historia Misiowego Święta

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

To jest mój Miś!!!

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać kiedy tylko chcemy.

25 listopada uczcijmy Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Z tej okazji Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie literacko – plastycznym wszystkich uczniów z klas I – III pod hasłem

„Przedstawiam Wam mojego Misia”.

Regulamin konkursu:

  1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas I – III.
  2. Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie pracy literacko – plastycznej czyli opisu, wiersza, rymowanki o swoim ukochanym Misiu wraz z jego portretem w dowolnym formacie, może to być również kompozycja przestrzenna. Po wykonaniu zadania należy zrobić zdjęcie swojej pracy i przesłać ją na adres mailowy: achrzaszcz@spgozd.edu.pl do dnia 7. 12. 2020.
  3. Pracę należy zachować w bezpiecznym miejscu do momentu zakończenia nauki zdalnej i powrotu do szkoły. Wtedy swoje dzieło  należy przynieść do Biblioteki szkolnej gdzie zostanie ocenione przez Jury konkursowe.
  4. Organizatorem konkursu jest Biblioteka szkolna.

                Z okazji urodzin życzymy Ci STO LAT MISIU!

Skip to content