Szkoła

Razem na Święta

Razem na Święta

Ministerstwo Edukacji i Nauki po raz trzeci organizuje akcję „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy jest niesienie pomocy innym, budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka. W okresie przedświątecznym wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykły gest życzliwości.                               

W odpowiedzi na ten apel, uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, wzorem roku ubiegłego, wykonali piękne stroiki oraz własnoręczne kartki świąteczne, ze wzruszającymi życzeniami. Prace te trafią do pensjonariuszy Domu Opieki „Liliowy Dworek” w Łącznej. Tym razem, ze względu na epidemię, podarunki zostaną przesłane pocztą.                              

Dom opieki to miejsce szczególne. Mieszkające tam starsze osoby są często chore, przygnębione, może czasem czują się nawet opuszczone i samotne. Nasza pamięć i drobny uczynek prosto z serca jest dla nich bardzo ważny. Mogą o tym zaświadczyć uczniowie i jeden z naszych nauczycieli, którzy w ubiegłym roku zawieźli kartki osobiście. Pensjonariusze nie kryli wzruszenia, byli bardzo szczęśliwi, że niedaleko jest jeszcze ktoś, kto dobrze im życzy i o nich pamięta. Jest to również  bardzo ważne dla młodego pokolenia, aby oswajać się z i nawiązywać kontakty z osobami w podeszłym wieku.  Przedświąteczny okres tego roku to dla podopiecznych, personelu oraz dyrekcji „Liliowego Dworku” bardzo trudny czas. Od kilku tygodni zmagają się z dużym ogniskiem koronawirusa. Z pomocą przyszli żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt” – jakiż to  splot przypadków?

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wykonanie pięknych kartek i upominków, a wszystkim pensjonariuszom, dyrekcji i personelowi Liliowego Dworku życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

W akcję włączyli się: Paweł Skóra, Maria Gil, Paweł Salwa, Kacper Stępień, Maja Jabłońska, Patryk Gołębiowski, Maja Borowiec, Oliwia Kołomańska, Krystian Gołębiowski, Kamil Rybka, Łukasz Sieroń, Jakub Gil, Zuzanna Dulny, Zofia Pałgan oraz Aleksandra Saletra.

Skip to content