Przedszkole

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty.

Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu w grupie „Wiewiórek”  odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie dzieci z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.

Dzieci, już na początku dnia  zapoznały się  z ilustracjami , na których  widniały historyjki obrazkowe opowiadające o sposobach dbania o środowisko naturalne . Po rozwiązaniu krzyżówki, pogadanki na temat Przyrody i odczytaniu listów od zwierząt i roślin, dzieci wykonały prace plastyczne.

Zwieńczeniem Dnia Ziemi  było sprzątanie okolicy Przedszkola połączone z segregowaniem śmieci, gdyż świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat.

Skip to content