Wycieczka do „Leśnego Zacisza” w Lisowie i JuraParku w Bałtowie

Wycieczka do „Leśnego Zacisza” w Lisowie
i JuraParku w Bałtowie

21.09.2021r. dzieci z okazji Dnia Przedszkolaka wybrały się na wycieczkę autokarową wspólnie z rodzicami. Grupa „Zebry” wybrała się do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie, a grupa „Żyrafy” do JuraParku w Bałtowie.

Celem wycieczki grupy starszej było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących ZOO,  kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in.: lwy, zebry, strusie afrykańskie, daniele, osły, kozy, owce, lamy, wielbłądy, szopy pracze, kuce szetlandzkie oraz różnego rodzaju dzikie i kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami na czele, które przechadzały się dumnie wśród zwiedzających. Pobyt w Leśnym Zaciszu podzielony został na trzy etapy: zwiedzanie mini zoo, zabawy na  placu zabaw  i poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.

Grupa „Żyrafy” wybrała się do Bałtowa. Celem wycieczki było poznanie najważniejszych grup organizmów żyjących w morzach i na lądach na przestrzeni lat, poznanie wielu gatunków zwierząt żyjących obecnie na różnych kontynentach, zapoznanie się z baśniami i legendami dawnych Słowian i rozbudzanie ciekawości świata. Najpierw podążaliśmy śladami dinozaurów w skali 1:1, a później zwiedziliśmy Muzeum Jurajskie. Następnie wszystkie przedszkolaki przeszły przez tunel odwagi wprost do chatki Baby Jagi. Dowiedzieliśmy się jak lata się na miotle, po co czarownicom kapelusze i dlaczego ubierają się na czarno. Kolejnym etapem było spotkanie ze zwierzętami – ach, jak było ich wiele – żubry, daniele, owce, wielbłądy, emu, surykatki, kuce, osiołki i różnego rodzaju ptaki. Następnie wybraliśmy się na obiad, a po nim na harce na placu zabaw.

Wszystkie przedszkolaki spędziły czas bardzo aktywnie, czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem wróciły do domu.

Skip to content