Szkoła

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W kalendarzu jest wiele świąt nietypowych. Jednym z nich jest właśnie Dzień Pizzy. Ilu  fanów tego dania, tyle opinii co do tego, jaka jest najlepsza pizza.

Swoje początki pizza ma w starożytnej Grecji. W tamtych czasach delektowano się płaskimi plackami z oliwą, czosnkiem i ziołami. Obecnie uważa się, że placki „plangutos” dały początek popularnemu obecnie na całym świecie daniu.

Światowy Dzień Pizzy 2022

Światowy Dzień Pizzy to święto obchodzone w wielu krajach. Od lat cieszy się popularnością także w Polsce. Międzynarodowy Dzień Pizzy 2022 wypada w środę 9 lutego.

Pomimo tego, że święto to jest coraz popularniejsze, nie wszyscy uczniowie wiedzieli o jego istnieniu. Samorząd Szkolny postanowił sprawdzić przy okazji, jak to jest z pizzą hawajską, która ma tyle samo zwolenników co i przeciwników. Przygotowano ankietę i zapytano uczniów, czy lubią pizzę z ananasem. Okazało się, że większość badanych uczniów 960%) nie ma swojego zdania na ten temat. Być może jej nie próbowali? Ale tylko 14 % badanych zadeklarowało, że lubi taką pizzę. Jeden z uczniów pochwalił się zrobioną przez siebie pizza, a inny pokazał, że pizza w naszej lokalnej pizzerii to też wspaniałe danie.

Skip to content