Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego 2022roku nasza szkoła jak setki innych na całym świecie przyłączyła się do akcji  Dzień Bezpiecznego Internetu. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa  w sieci, korzystając z zasobów multimedialnych. Starsi zdalnie, za pomocą Platformy Teams zapoznali się z najnowszymi zagrożeniami wiązanymi z oszustwami internetowymi i ochroną wizerunku.

Skip to content