Przedszkole

Matematyka dla przedszkolaka

Matematyka dla przedszkolaka

27 kwietnia przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Dzień Matematyki. Matematyka – królowa nauk, towarzyszy nam w życiu codziennym, o czym najmłodsi mieli okazję się przekonać. Dzień Matematyki w Polsce obchodzony jest w marcu, ale w tym roku uczniowie naszej szkoły obchodzili go z lekkim opóźnieniem.

„Zerówkowicze” doskonalili umiejętności matematyczne z wykorzystaniem techniki komputerowej. Rozwiązywali zadania interaktywne, gry, zgadywanki i zadania z lukami. Wszystkie dzieci były chętne do rozwiązywania zadań. Dzięki formule, jaką są zadania interaktywne nawet nie zauważyły, że podczas zabawy, doskonalą swoje umiejętności matematyczne. Okazało się, że matematyka to nie tylko liczenie, ale również figury, kształty, miesiące i pory roku. Wszystko zadania wymagały umiejętności logicznego myślenia i wiedzy matematycznej. Dzieci utrwalały znajomość podstawowych figur geometrycznych: koła, kwadratu, prostokąta i trójkąta, klasyfikowały nazwy miesięcy i pory roku, dodawały i odejmowały licząc zwierzątka i zaznaczając właściwe odpowiedzi na tablicy interaktywnej.

Wszelkie ćwiczenia wykonane w tym dniu ukazały, że matematyka może być przyjemna, interesująca i dostarczająca wiele zabawy. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali pod okiem swojej nauczycielki – p. Marioli Waseńczuk oraz nauczyciela matematyki ze Szkoły Podstawowej – p. Katarzyny Kałuzińskiej. W tej jakże ważnej dla małych uczniów lekcji towarzyszyła nam również p. Marta Sawicka. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie, a wszystkie trzy panie były pod wrażeniem umiejętności zerówkowiczów.

Skip to content