Szkoła

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi  obchodzony jest na świecie od 1970 roku w dniu 22 kwietnia. Święto to uważane jest za największe ekologiczne święto świata. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie i skupieni są w organizacji Earth Day Network z siedzibą w Waszyngtonie.
W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia są nieco krótsze, ponieważ Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzacją ekologii.

W tym roku do obchodów Święta przyłączyła się Gmina Łączna. Przedstawiciele Gminy przekazali szkole worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Uczniowie szkoły postanowili uczynić Ziemię piękniejszą i posprzątać teren koło szkoły. Niestety 22 kwietnia pogoda nam nie sprzyjała, więc przełożono sprzątanie na tydzień później 28 kwietnia wszyscy uczniowie wraz z e swoimi wychowawcami posprzątali teren koło budynku szkoły i niedalekiej okolicy. Pogoda była piękna i pomimo pracy humory dopisywały. W końcu wszyscy chcieliśmy uczynić swoją małą Ojczyznę piękniejszą.

Skip to content