Dzień Dziecka

Dzień Dziecka
Dzień pełen dziecięcych uśmiechów

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Jednym z najważniejszych jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są  konkursy  i zabawy, a od nauki odpoczywają prawie wszyscy.

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się od słodkich życzeń od Samorządu Szkolnego. Do tych życzeń dołączyła Pani Dyrektor, a później rodzice poprzez Klasowe Rady Rodziców.

Niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła uczniów, którzy o godz. 10.00 wyszli przed szkołę, gdzie przygotowano dla nich różne atrakcje. Jedną z nich było ognisko, przy którym można było upiec sobie kiełbaskę.

Kolejną i niewątpliwie największą atrakcją dla chłopców były międzyklasowe rozgrywki piłkarskie. Dziewczynki za to kibicowały im wzorem amerykańskich cheerleadrek machając kolorowymi ozdobami. Więcej szczegółów dotyczących tego zdarzenia można poczytać w osobnej relacji.

W szkole natomiast powstał prawdziwy Salon Piękności. Dziewczynki z klasy ósmej pod nadzorem Pani Pedagog chwaliły się swoimi talentami fryzjerskimi. Niektóre już wspominały o swoim wymarzonym, przyszłym zawodzie. Można było sobie tu również zrobić tatuaż na rękach i nie tylko. Na szkolnym korytarzu można było zobaczyć wytatuowane, uśmiechnięte buzie uczniów.

W klasach natomiast uczniowie mieli również różne atrakcje. Jedna z klas bawiła się przy grach planszowych, inni piekli gofry. Niektórzy mieli swoje jedzenie i urządzali sobie piknik klasowy.

Mimo, że aura tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników festynu, przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej Galerii.

Jeszcze raz składamy wszystkim dzieciom życzenia wszystkiego najlepszego nie tylko na 1 czerwca ale i na cały rok.

Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Szkoły Podstawowej w Goździe

Skip to content