Konkurs Pięknego Czytania

Konkurs Pięknego Czytania

30 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w X Gminnym Konkursie Pięknego Czytania „Czytam, bo lubię”. Wzięło w nim udział     6 uczniów  z klas I-III. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II, klasa III. Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Chrząszcz. Uczniów do konkursu przygotowali wychowawcy klas: pani Bożena Kwaśniewska, pani Aneta Paryska i pani Marta Sawicka. Jury oceniało uczniów według następujących kryteriów, za które uczeń mógł otrzymać od 0 – 5 punktów: płynność i swoboda czytania, właściwa intonacja oddająca klimat i sens utworu, umiejętność zainteresowania słuchacza, głośność i wyraźna artykulacja, ogólne wrażenie. Poziom umiejętności czytelniczych był bardzo wysoki. Uczniowie klas młodszych naszej szkoły pięknie czytają. Swoimi umiejętnościami zachwycili jury.

Oto lista laureatów Szkoły Podstawowej w Goździe:

Klasa I  

II miejsce Mikołaj Domoradzki

Klasa II

I miejsce Kacper Garecki
II miejsce Jakub Jabłoński

Klasa III

Wyróżnienie: Julia Drogosz

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali również:
Adam Piec – kl. I
Wojciech Ślusarczyk – kl. III

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Skip to content