Szkoła

Dzień Unii Europejskiej

Dzień Unii Europejskiej

13 maja 2022 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej z udziałem całej społeczności szkolnej oraz sześciolatków z naszego przedszkola. Spotkanie rozpoczęto od odśpiewania hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości” Ludwika van Beethovena. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowali prezentację multimedialną na temat kilku państw członkowskich, odtworzono ją na sali gimnastycznej. Były to zajęcia edukacyjne, nie tylko z zakresu wiedzy unijnej, ale także lingwistycznej (pan Rafał Smulczyński wymówił najdłuższe słowo w języku niemieckim), matematycznej ( pani Katarzyna Kałuzińska pomagała  oczytać wielkie liczby), kulinarnej (pani Justyna Gil uczyła pięknie wymawiać nazwy potraw), a przede wszystkim geograficznej. Największą frajdę sprawiał dzieciom quiz o krajach Unii Europejskiej oraz odgadywanie flag i stolic państw członkowskich. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami i materiałami edukacyjnymi przekazanymi przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kielce, z którym od lat współpracujemy. Wszyscy świetnie się bawili i mamy nadzieję, że każdy poszerzył swoją wiedzę o dodatkowe informacje i ciekawostki.

« z 2 »
Skip to content