Szkoła

Laboratoriom przyszłości – drukarka 3D

Laboratoriom przyszłości – drukarka 3D

Dzięki „Laboratoriom przyszłości” w naszej szkole pojawiła się drukarka 3D. W atmosferze wielkiej ekscytacji uczniowie klasy IV próbowali swych sił w tym przyszłościowym zadaniu. Drukarka ta z wielką precyzją, dzięki komputerowym projektom umożliwia wydrukowanie różnych nawet bardzo drobnych i precyzyjnych przedmiotów, części, zabawek, breloczków, pomocy dydaktycznych.

Uczniowie zapoznali się z obsługą drukarki i możliwością skorzystania z gotowych projektów. Wydrukowano pierwsze rekwizyty. Mają one niewielkie rozmiary, ponieważ drukowanie większych elementów zajmuje dużo czasu, nawet kilkanaście godzin. Zapał naszych uczniów do pracy z tym urządzeniem zaowocuje na pewno, wieloma ciekawymi projektami.

Skip to content