Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota

Dzień Kota na dobre wpisał się w kalendarium świąt naszej szkoły.  Dla przypomnienia: Święto to ma swoje początki we Włoszech. To tam po raz pierwszy obchodzono Dzień Kota w 1990 roku, a w  Polsce od 2006. To zarówno święto wszystkich kociaków, jak i wyjątkowy czas dla wszystkich właścicieli i wielbicieli tych pięknych zwierząt.  Światowy Dzień Kota to świetna okazja, żeby okazać naszym milusińskim przyjaciołom większe niż zazwyczaj zainteresowanie i miłość. Odwdzięczą się mrucząc nam do ucha i wtulając się w nas, co jest bardzo przyjemne zwłaszcza w zimowe wieczory. To również doskonały czas, by zaangażować się w pomoc kotom, jak i innym zwierzętom w schroniskach.

W Dniu Kota w naszej szkole  Biblioteka Szkolna i Samorząd Uczniowski zorganizowali koci kącik, gdzie znajdowała się fotobudka. Pomieszczenie biblioteki wypełniło się kotami w różnej postaci. Były pluszaki, kocie maskotki, książki o kotkach, a w korytarzach szkolnych pełno było uczniów przebranych za koty. Każdy uczeń mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kotkiem, albo zdjęcie w kociej fotobudce.

Do przygotowania Dnia Kota wykorzystano sprzęt fotograficzny i materiały plastyczne z programu Laboratoria Przyszłości. Były to zdjęcia z fotobudki oraz sama fotobudka przygotowana przez Panią Justynę Gil.

Poza tym zorganizowano zbiórkę żywności dla schroniska „Baros” w Suchedniowie. Uczniowie nie zapomnieli o pomocy zwierzakom. Przynieśli karmę dla kotów i psów. Wszystko zostanie przekazane schronisku. Każdy darczyńca otrzymał odznakę Przyjaciela Psów i Kotów.

Cała społeczność szkolna udowodniła, że ma wielkie serce i los zwierząt nie jest im obojętny. Bardzo dziękujemy.

Biblioteka Szkolna
Samorząd Uczniowski
Justyna Gil – nauczyciel plastyki

Skip to content