Spotkanie z absolwentami Szkoły

Spotkanie z absolwentami Szkoły

Przełom maja i czerwca to dla ósmoklasistów czas wyboru dalszej ścieżki edukacji. Uczniowie wybierają sobie wymarzone szkoły: licea, technika lub szkoły branżowe. Niektórzy sugerują się rankingiem szkół, inni opiniami kolegów, jeszcze inni chcą iść dalej razem ze swoimi przyjaciółmi.

W tym roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zaproszono do szkoły absolwentów, którzy ukończyli ją kilka lat wcześniej, żeby mogli opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wyborem szkoły ponadpodstawowej, z nauką oraz z życiem uczniowskim w nowych społecznościach.

Na zaproszenie przyjechali do szkoły: Klaudia Smulczyńska oraz Jakub Dulny, którzy ukończyli naszą szkołę w 2019 roku oraz Mateusz Michta, nasz absolwent z 2021 roku. Każdy z naszych gości wybrał liceum ogólnokształcące, ale inny profil. Klaudia opowiadała o swoich doświadczeniach w klasie o profilu biologiczno – chemicznym, Jakub o profilu humanistycznym, a Mateusz o turystyczno – językowym. Chętnie również odpowiadali na pytania, udzielali cennych rad na co należy kłaść szczególny nacisk w nowych szkołach, o swoich trudnościach i sukcesach w liceum.

Być może nasi obecni uczniowie też za kilka lat przyjadą opowiadać o swoich doświadczeniach.

Absolwentom jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy kolejnych trafnych wyborów na dalszych szczeblach edukacji.

Skip to content