Szkoła

Dzień Dziecka 2023

Dzień Dziecka 2023

Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszej szkole, dlatego zorganizowano dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień.

Pierwszym punktem obchodów Dnia Dziecka było spotkanie z  żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o czym opowiadali goście. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, sposobach ich oznaczania i reagowania. Dowiedzieli się również jak rozpoznać alarm przeciwlotniczy czy alarm chemiczny. Okazało się, że kilka osób doskonale wie, jak się w razie takich sytuacji zachować. Przeprowadzono również podstawowe szkolenie z pierwszej pomocy oraz postaw strzeleckich oraz obchodzenia się z bronią.
Nasi goście chętnie odpowiadali również na pytania uczniów a nawet ustawiła się długa kolejka po autografy.  Po spotkaniu  można było zobaczyć samochód wojskowy a nawet wejść do środka.

Kolejną atrakcją tego dnia było ognisko. Uczniowie mogli upiec sobie kiełbasę i spędzić miło czas w towarzyskie kolegów w altanie przed szkołą.

Uczniowie klas IV i V, na specjalne zaproszenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, mogli spędzić Dzień Dziecka uczestnicząc w wielu różnych zajęciach na uczelni. Na początku dostali czapeczki i koszulki z logo Politechniki. Studenci oprowadzali naszych uczniów po różnych salach, w których mogli uczestniczyć m.in. w konstruowaniu z klocków Lego, zabawach długopisem 3d, pokazie cięcia prawdziwym laserem, zajęciach z astronomii oraz w wykładzie pt.” Dlaczego nie widzimy kolorów”. Wszyscy byli bardzo zainteresowani i chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie deklarowali chęć powrotu na uczelnię, ale już jako studenci. Oby im się udało.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom życzymy samych szczęśliwych chwil i uśmiechu na twarzach każdego dnia.

Skip to content