Dzień krajobrazu

W ramach obchodów Dnia Krajobrazu 2023 „Doceń lokalność” szkoła zaplanowała działania mające na celu poznawanie krajobrazu najbliższego otoczenia szkoły.

Dnia 20 października odbył się spacer krajobrazowy dla uczniów klasy 7 szlakiem Przyrodniczej Ścieżki Dydaktycznej opracowanej w 2006 roku przez działający wówczas Klubu 4H Gózd. Uczniowie wędrowali fragmentem wyznaczonej ścieżki obejmującej 3 przystanki:

Przystanek nr 1 – wilgotna łąka, źródliska lokalnego cieku.

Przystanek nr 2 – zarastające opuszczone pola.

Przystanek nr 3 – Cmentarz z okresu I wojny światowej w Jęgrznej uznany, jako zabytkowy cmentarz i dobro kultury na obszarze Gminy Łączna. Do mogiły cmentarza epidemiologicznego z 1906 prowadziła krajobrazowa alejka, na której uczniowie mając do dyspozycji przewodniki i klucze do rozpoznawania drzew, oraz pomoce rozpoznawali gatunki drzew i określali ich wiek.

Spacer i zajęcia pozwoliły bliżej poznać okolicę szkoły, elementy lokalnego krajobrazu, a także świętować #DzieńKrajobrazu2023.