Przedszkole

Tydzień kota z Kicią Kocią

Tydzień kota z Kicią Kocią

W dniach 5 – 9 lutego 2024 roku, w naszej szkole miała miejsce akcja   pod hasłem „Tydzień kota z Kicią Kocią”. Był to cykl zajęć czytelniczo – plastycznych, tematycznie związanych z serią książeczek  Anity Głowińskiej, której bohaterką jest sympatyczna Kicia Kocia. Wzięły w nich udział dzieci z naszego przedszkola, które codziennie poznawały różne przygody naszej bohaterki, wykonały prace plastyczne: „kocią wydzierankę”, zakładki do książki, malowanki i portrety Kotki, które zawisły w galerii prac obok pokoju nauczycielskiego. Finałem „tygodnia” była wizyta w bibliotece szkolnej, gdzie uczennice z VII klasy przeczytały jedną z serii książek „Kicia Kocia – Zima”, umalowały dzieciom kocie wąsy i noski, na koniec chętni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w kociej foto budce. To był bardzo miły, a zarazem pouczający „koci” tydzień.

Skip to content