Szkoła

„Gramy dla Niepodległej” – Quiz

„Gramy dla Niepodległej” – Quiz

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wojewoda Agata Wojtyszek zaprosiła uczniów świętokrzyskich szkół do udziału w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym „Gramy dla Niepodległej”.

W Quizie wzięło udział blisko 300 uczestników. Zadaniem uczniów, rywalizujących w czteroosobowych zespołach, było udzielenie poprawnych odpowiedzi na historyczne pytania zadawane przez prowadzącego, a pytań było 45.

Quiz miał na celu przybliżenie młodym ludziom, jak ważna jest działalność na rzecz polskiej pamięci historycznej oraz dbałość o symbolikę narodową i utożsamianie się ze swoją Ojczyzną. Poruszana w Quizie tematyka przede wszystkim nawiązywała do walk Polaków o niepodległość oraz ukazała uczestnikom, jak trudna była droga naszych rodaków do wolności i niezależności. Pomiędzy pytaniami uczestnicy mogli również obejrzeć krótkie patriotyczne filmy oraz poznać wiele historycznych faktów przedstawionych w niecodzienny sposób.

W Quizie tym wzięły udział uczennice klasy ósmej z naszej szkoły, które stworzyły czteroosobowy zespół w składzie: Borowiec Roksana, Chrzęszczyk Julia, Kwiatkowska Julia, Smulczyńska Klaudia. Nie zajęliśmy wprawdzie żadnego z trzech pierwszych miejsc, ale dziewczęta poradziły sobie bardzo dobrze, odpowiadając poprawnie na większość pytań. Biorąc udział w tym Quizie mogły sprawdzić swoją wiedzę , dobrze się bawiły, a gdy poprawnie odpowiadały na pytania wyrażały swoje emocje poprzez okrzyki radości. Każda z dziewcząt otrzymała patriotyczną grę planszową „Droga do Niepodległości – Szlakiem I Kompanii Kadrowej” wydanej przez Wojewodę Agatę Wojtyszek z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Skip to content