Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

W piątek 22 marca 2019 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”. Uczniowie klasy I, pod kierunkiem wychowawcy,pani Bożeny Kwaśniewskiej, przygotowali piękną recytację wierszy autorstwa Wandy Chotomskiej na temat naszych czworonożnych przyjaciół, oraz wykonali wesołą piosenkę pt. „Kundel Bury”. Publiczności najbardziej podobała się jednak piosenka w języku angielskim pt. „BINGO”, połączona z animacją taneczną,przygotowana przez pierwszaków pod kierunkiem pana Pawła Karpińskiego. Uroku występowi dodały wykonane samodzielnie psie maski.Uczniowie klasy czwartej przedstawili natomiast scenkę teatralną, w której spotkały się dwa psy: szczęśliwy – Funia (w jej rolę wcieliła się Zuzanna Dulny) i porzucony przez właścicielkę – Lorek (jego rolę odegrał Jan Ślusarczyk). Występ wzbudził wzruszenie i refleksję na temat postępowania ze zwierzętami i traktowania ich jako istoty cierpiące i czujące a nie jak rzeczy, które można wyrzucić, gdy przestaną się podobać. Uczennice Angelika Rotszejn (kl. VII) i Roksana Borowiec (kl. VIII) wykonały przepiękny utwór wokalny pt. „Psia kostka” z repertuaru Piotra Rubika, a dziewczynki Paulina Cieślik i Julia Zielińska (kl. IV), zaśpiewały utwór Natalii Kukulskiej pt. „Puszek Okruszek”. Przedstawienie nawiązywało do prowadzonej w szkole akcji charytatywnej zbiórki pożywienia i artykułów dla Schroniska bezpańskich psów w Suchedniowie. Uczniowie chętnie wspierają psiaki karmą, zabawkami, gryzakami, ręcznikami itp. To bardzo budujące że nasza szkoła potrafi pomagać w różnej formie i różnym potrzebującym, nawet tym na czterech łapkach….

Agnieszka Chrząszcz

Skip to content