Szkoła

Wieczornica Patriotyczna

Wieczornica Patriotyczna

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości  uczciliśmy w naszej szkole kolejną Wieczornicą Patriotyczną, która odbyła się29 listopada 2019 r. Uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, nauczyciele, także emerytowani pedagodzy,  przedstawiciele lokalnych środowisk, radni Gminy Łączna, spotkali się, by wspólnie uczcić pamięć o ludziach i wydarzeniach z przeszłości, ważnych dla naszego narodu. Ideą przyświecającą autorom przedsięwzięcia było zaangażowanie wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. W związku z tym przygotowano okolicznościowe śpiewniczki. Młodzi artyści wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi wykonali znane wszystkim piosenki żołnierskie i pieśni patriotyczne. Bardzo cieszy nas fakt, że  z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w naszej sali gimnastycznej zebrały się osoby z wielu pokoleń: nasi uczniowie i ich rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Głównym punktem programu Wieczornicy był śpiew pod kierunkiem nauczyciela muzyki – pana Grzegorza Jasińskiego. Pieśni historyczne i patriotyczne są częścią naszej tożsamości narodowej, opowiadają o naszych dziejach, sławią bohaterów, krzepią ducha, nawiązują do wiary chrześcijańskiej zgodnie z tradycyjnymi wartościami: Bóg, Honor, Ojczyzna. Uczniowie występując przed zgromadzoną publicznością zaśpiewali m.in. „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony”, „Piechota”, ,, Z dymem pożarów”. Były również utwory solowe, wykonane przez nasze uczennice. Julia Mochocka z klasy V zaprezentowała pieśń ,,Więc szumnie nam jodły”, Lena Frątczak ,,Matko o twarzy czarnej” i ,,Major Ponury” , Angelika Rotszejn i Amelia Fąfara ,,Dokąd idziesz Polsko”. Uczennice klasy V:Aleksandra  Saletra, Zofia Pałgan, Natalia Wiśniewska, wykonały utwór ,,Moja ojczyzna, moja Polska” .Uczennica klasy VIII  Natalia Bracha akompaniowała dziewczętom w tym utworze swoją  grą na skrzypcach. Na zakończenie  Wieczornicy nasi najmłodsi uczniowie klas I-III zatańczyli w pięknym stylu Poloneza. Wszystkie występy były nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Nasza Wieczornica to żywa lekcja historii i patriotyzmu, integrującą różne środowiska i łączącą pokolenia. Cieszymy się bardzo, że stała się tradycją naszej szkoły i stanowi jeden z ważniejszych punktów w kalendarzu imprez i uroczystości Szkoły Podstawowej w Goździe.

Skip to content