Kochani Czytelnicy!

Maj to wyjątkowy miesiąc w życiu Biblioteki, jest bowiem poświęcony czytaniu.
W poprzednich latach organizowaliśmy w tym czasie wiele ciekawych inicjatyw związanych z książką. Co roku braliście udział się Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Czytam, bo lubię” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w  Łącznej. W maju przypada również Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza. Ze względu na brak możliwości spotkania się w szkole zachęcam wszystkich uczniów do odwiedzania strony internetowej ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom https://calapolskaczytadzieciom.pl. Jest to sztandarowa organizacja działająca na rzecz czytelnictwa,  promująca wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadząca programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. Aby wspólnie obchodzić te piękne święta Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I – III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moja pierwsza książka z biblioteki”. Z pewnością chętnie wezmą w nim udział uczniowie klasy pierwszej, którzy niedawno wypożyczyli swoje pierwsze lektury (może narysujecie swoje ukochane „Skarpetki” – bohaterki książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek?). Stwórzcie piękne prace (technika i format dowolne), narysujcie, co Wam się najbardziej podobało, jedną ze scen, może to być folder reklamowy, okładka, własnoręcznie wykonana mini-książka. Liczę na Waszą kreatywność. Na stronie internetowej szkoły stworzymy Galerię Prac Konkursowych a po powrocie do szkoły nagrodzimy najładniejsze. Proszę wykonać zdjęcie swojej pracy oraz podać następujące informacje: imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł i autora książki a następnie wysłać na adres mailowy achrzaszcz@spgozd.edu.pl. Na zgłoszenia czekam do 31 maja 2020 roku. Powodzenia i miłej zabawy.

#zostańwdomu i czytaj! 😊
#NieZostawiamCzytelnika