Włącz historię! Pokaż, że pamiętasz!

Włącz historię! Pokaż, że pamiętasz!

W miesiącu październiku nasza szkoła, po raz kolejny, zaangażowała się w ogólnopolską kampanię „BohaterON – włącz historię! Pokaż, że pamiętasz”, upamiętniającą Powstanie Warszawskie i honorującą zasługi jej Uczestników.  Akcja trwa od 1 sierpnia do końca października, nawiązując do 63 dni powstańczej walki. Przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej wykonali piękne laurki z życzeniami, podziękowaniami i dedykacjami dla żyjących Uczestników Powstania Warszawskiego. Dwoje uczniów z klasy drugiej wykonało prace plastyczne, uczniowie klasy trzeciej oraz chętni z klasy ósmej, napisali pełne wdzięczności i patriotyzmu listy. Wszystkie prace można było podziwiać na zorganizowanej w szkolnym holu wystawie. W klasach IV – VIII odbyły się zajęcia na temat Powstania Warszawskiego, na których przedstawiono prezentacje multimedialne przygotowane przez kilku uczniów, wysłuchano fragmentów nagrania programu „BohaterON-włącz poezję! Rocznik 20”. Nauczyciel historii opowiedział o ciekawych faktach i tragicznych wydarzeniach z okresu powstania. Wszystkie prace plastyczne i listy zebrano w jedną całość – Złotą Księgę, która zostanie przesłana na adres Fundacji Sensoria zajmującej się kultywowaniem pamięci o Powstańcach i przybliżaniem dzieciom i młodzieży wartości patriotycznych. W Złotej Księdze znajduje się krótka informacja o naszej szkole, okolicy, naszym Patronie i o nas – społeczności Zespołu Szkół w Goździe. Mamy nadzieję, że nasza Złota Księga będzie stanowić ważną pamiątkę dla jednego z Powstańców, do którego trafi. Jedna z uczennic klasy trzeciej napisała w swoim liście: … „W naszej szkole bardzo dbamy o to, aby zachować pamięć o bohaterach walczący za naszą wolność”. Te słowa stanowią sedno naszych działań i akcji „BohaterON – włącz historię – pokaż, że pamiętasz”. My pamiętamy!

Skip to content