Szkoła

Świętokrzyski Festiwal Nauki

Świętokrzyski Festiwal Nauki

Świętokrzyski Festiwal Nauki był doskonałą okazją dla naszych uczniów do poznania nowoczesnych technologii. 11 października do świata nauki zaprosiła szkoły Politechnika Świętokrzyska. Uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w fascynujących warsztatach, pokazach filmowych, dyskusjach i prezentacjach. Mogli zobaczyć  jak programuje się roboty. Niezwykłą atrakcją były łaziki marsjańskie w akcji. Ciekawe pokazy obrazujące zastosowanie laserów w przemyśle przygotowało dla uczniów  Centrum Laserowych Technologii Metali. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiły doświadczenia w laboratorium pod hasłem „Czary w probówce”.  To była prawdziwa intelektualna uczta dla fanów i miłośników astronomii, biologii, chemii i informatyki.

Skip to content