Dzień Wody

Dzień Wody

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody.

W tym roku nasza szkoła dołączyła do tej akcji. Celem tej akcji jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

  • dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
  • oszczędzanie wody to za mało.

Woda to jeden z najważniejszych zasobów dla życia. Jest ona wykorzystywana w każdej prawie dziedzinie działalności człowieka. Jest niezbędna dla naszego przetrwania. W wielu regionach świata wody brakuje nawet do podstawowych zastosowań. A to przecież od jej czystości i dostępności zależy nasze życie i zdrowie.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji pt: „Woda jako globalne wyzwanie”. Wysłuchali i obejrzeli krótką prezentację na ten temat i aktywnie dołączyli do dyskusji, w jaki sposób można zapobiegać problemom z dostępem do wody już na poziomie naszym jako jednostki.

Skip to content