Szkoła

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku wiosna powitała nas zmienną pogodą. Rano padał drobny deszcz i cały dzień było pochmurno. W szkole jednak wszystkim dopisywały dobre humory. Na początku starsi uczniowie pomagali nauczycielom klas młodszych w prowadzeniu lekcji. Jak się okazało nie jest to takie łatwe, jak się wydawało.

W szkole dominował zielony kolor. Większość uczniów i nauczycieli ubrała się tego dnia w wiosenne kolory. Niektórzy jeszcze nie do końca przegonili zimowe lenistwo i powitali progi szkoły w piżamach.

Uczniowie klasy szóstej zrobili okazałą Marzannę, którą później wrzucili jak każe obyczaj do pobliskiej rzeki. Miejmy nadzieję, że dzięki temu zima już do nas nie wróci. Wszyscy już bowiem stęsknili się za ciepłem i wiosną.

Tego dnia podsumowano również konkurs na najpiękniejszą dziewczynę w szkole, który został ogłoszony w Dniu Kobiet. W klasach młodszych wyłoniono trzy Miss Szkoły: Agatę Jabłońską z klasy pierwszej, Annę Witkowską z klasy drugiej i Nikolę Wiśniewską z klasy trzeciej. W kategorii klas starszych wygrała uczennica klasy czwartej: Izabela Brzezińska. Najpiękniejsze dziewczynki z koronami na głowach dumnie pozowały do zdjęć.

Witaj wiosno!

Skip to content